Zájezd - Vánoční Vídeň

V pondělí 2. prosince 2019 se žáci 8. a 9. ročníku naší školy, učící se německý jazyk, zúčastnili zájezdu do Vídně. Odjezd od školy proběhl v brzkých ranních hodinách. 
Po příjezdu do Vídně jsme zamířili na vánoční trhy před zámkem Schönbrunn a o chvíli později nás čekala objednaná prohlídka této císařské rezidence. Žáci si mohli v rámci tzv. Grand tour prohlédnout 40 císařských místností.
Poté jsme se autobusem přesunuli blíže k centru města a navštívili jsme Katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom), kterou si žáci mohli prohlédnout i zevnitř. Pěší prohlídkou jsme se společně s paní průvodkyní vydali na prohlídku památek centra Vídně. Viděli jsme například Albertinu, Hofburg, známý hotel Sacher, vánoční trhy mezi přírodovědným a uměleckohistorickým muzeem a budovu parlamentu. Před setměním jsme navštívili nejznámější vánoční trh Wiener Christkindlmarkt před radnicí, kde si mohli žáci užít vánoční atmosféru a koupit si něco dobrého, např. pečené kaštany nebo teplou čokoládu. Na závěr zájezdu jsme se zastavili v nákupním centru a ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Zlína.

 

video z této akce - Advent ve Vídni

 

Mgr. Eva Kročová, Mgr. Jana Brhlová

 

 

Sdílet