Okresní kolo ve florbalu - mladší žáci

V úterý 27.9 se mladší žáci naší školy zúčastnili okresního kola ve florbalu mladších žáků, které se konalo na ZŠ Mánesova v Otrokovicích. Na tento turnaj se kluci probojovali jakožto vítězové okrskového kola, které se konalo na sousední ZŠ Komenského I.

Při účasti 4 základních škol kluci vybojovali jednoznačný postup, když nenašli přemožitele a dokázali ve všech utkáních udržet čisté konto.

V Otrokovicích se potkalo 6 nejlepších škol zlínského okresu. Ve skupině si kluci poradili se ZŠ Fryšták a ZŠ Církevní, skupinu opanovali a postoupili do semifinále, kde na nás čekal asi nejtěžší soupeř a pozdější celkový vítěz, hokejisté ze ZŠ Emila Zátopka. V krásném a vyrovnaném utkání, kdy kluci byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem, jsme se v základní hrací době rozešli s remízou 1:1. V následných trestných střílení však hokejisté přeci jen zúročili své zkušenosti a postoupili. Po určitém zklamání se však kluci zdravě nahecovali a v utkání o 3. místo "přejeli ZŠ Církevní a po zásluze získali bronzové medaile.

Klukům patří velké poděkování za předvedené výkony, které ocenili vedoucí i trenéři ostatních škol a samozřejmě za vzorné reprezentování naší školy, kterou reprezentovali kluci ze VII.C a VIII.C - Bartošák Vojtěch, Maxmilián Kroča, Vojtěch Hlavňovský, Richard Sabák, David Veselý, Tomáš Brambor, Bíbr Matouš, Hála Matúš, Juřička Tomáš, Měřil Jaromír, Ševčík Viktor a Vávra David.

Mgr. Jakub Chwaszcz

Sdílet