Pevnost poznání - 7. AB

Ve čtvrtek 13. října navštívily třídy VII. AB Pevnost poznání v Olomouci. Jedná se o historicky unikátní stavbu, která v dobách  Františka Josefa I. sloužila jako dělostřelecký sklad. V roce 2015 se však proměnila v interaktivní muzeum vědy pro všechny věkové kategorie. Žáci si zde samostatně prošli expozice muzea, vyzkoušeli nabízené atrakce, lámali si hlavy nad hlavolamy a samozřejmě se také spoustu zajímavého dozvěděli. Po skupinách pod vedením instruktorů si pak vyzkoušeli nabízené programy na téma architektury a historie.

Exkurzi jsme si zpestřili vyhlídkou z věže kostela sv. Mořice na město a prohlídkou heliocentrického orloje na severní stěně radnice v Olomouci.

Žákům i doprovodu se exkurze moc líbila. A co bylo podle žáků nejlepší? No přece jízda v kupé….

Mgr. Adriana Doleželová

Mgr. Andrea Kapsová

Sdílet