Vánoční Vídeň

V pondělí 5. prosince se žáci 8. a 9. ročníku naší školy učící se německý jazyk, zúčastnili zájezdu do Vídně. Odjezd od školy proběhl v brzkých ranních hodinách.

Po příjezdu do Vídně nás čekala objednaná prohlídka královského zámku Schönbrunn a jeho krásných zahrad. Viděli jsme také nádhernou stavbu Gloriette. Poté jsme se s žáky přesunuli na tradiční vánoční trhy na nádvoří před zámkem Schönbrunn.

Kolem poledne jsme se autobusem přesunuli blíže k centru města a navštívili jsme katedrálu svatého Štěpána - Stephansdom, kde jsme mohli obdivovat další vánoční trhy a výzdobu. Procházkou jsme se společně s paní průvodkyní vydali na prohlídku památek centra Vídně. Viděli jsme spoustu krásných míst, sídlo parlamentu Hofburg a navštívili jsme zde muzeum Císařské klenotnice (Schatzkammer), která je umístěna v tomto palácovém komplexu.

Před setměním jsme dorazili na nejznámější vánoční trh ve Vídni Wiener Christkindlmarkt před radnicí, kde si mohli žáci užít vánoční atmosféru a koupit si něco dobrého např. pečené kaštany, ovocný punč nebo teplou čokoládu. Ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět do Zlína.

 

Mgr. Eva Kročová, Mgr. Michaela Hlatká a Mgr. Petra Hujíková

Sdílet