Velmi krásné umístění v okresním kole chemické olympiády

Dne 7.3.2023 se konalo na Gymnáziu TGM ve Zlíně okresní kolo chemické olympiády – kategorie D.

Z naší školy byli na základě výsledků školního kola vybráni komisí 3 žáci devátých ročníků – Michaela Škrabalová (9.A), Šimon Frýza (9.A) a Elena Horňáková (9.B). Soutěž probíhala ve dvou částech – 90 minut teoretické a 90 minut praktické části. Naši žáci si vedli skvěle, a přestože byla soutěž velmi náročná a konkurence při účasti studentů nižších ročníků gymnázií veliká, dosáhli krásného umístění:

Šimon Frýza získal 2. místo,

Michaela Škrabalová 5.místo 

Elena Horňáková 11.místo.

Děkujeme všem těmto žákům za svědomitou přípravu, vynikající výsledky a reprezentaci naší školy a Šimonu Frýzovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v krajském kole chemické olympiády.

Mgr. Blanka Horáková

Sdílet