Mc Donalds Cup opět zavítal do Zlína

V úterý 15.5. 2019 se uskutečnilo ve sportovním areálu Vlastislava Marečka na Vršavě krajské kolo Mc Donalds Cupu. Jedná se o 22. ročník významného celostátního  turnaje v minikopané pro žáky prvního stupně základních škol. Soutěžilo se  ve dvou kategoriích –  mladší (žáci 1. až 3. tříd) a starší (žáci 4. a 5. tříd).

 Slavnostního zahájení se zúčastnili Mgr. Miroslav Kašný, radní ZK a pan Mudr. Miroslav Adámek, náměstek primátora SMZ. Záštitu nad krajským kolem převzal hejtman ZK p. Jiří Čunek. Slavnostního předávání cen se zúčastnili sportovní manažer FC Fastavu Zlín Zdeněk Grygera a hráči FC Fastavu Zlín Petr Hronek, Martin Cedidla, Martin Nečas a Jan Hellebrand. Vítězem mladší kategorie se stali žáci ZŠ Sportovní Uherské Hradiště před žáky ZŠ Vlára Slavičín a žáky ZŠ Komenského II Zlín. Starší kategorii vyhrála ZŠ Komenského II Zlín, před ZŠ Sportovní Uherské Hradiště a ZŠ Slovan Kroměříž. Vítězná škola této kategorie postoupila na Svátek fotbalu do Olomouce, který se bude konat 4.-5.června 2019. Patronem letošního ročníku je Jan Bořil – hráč SK Slavia Praha.. Pořadatelem této  akce byla ZŠ Komenského II, Zlín ve spolupráci s fotbalovým oddílem FC Fastav Zlín.

 

Ve Zlíně    15.5. 2019 

Mgr. Milan Alex                                                                                                        ředitel školy a ředitel turnaje

Sdílet