Olympijský běh v nesportovních třídách

Olympijský běh  v nesportovních třídách

Naše škola se ve středu 19. června 2019 již potřetí zúčastnila mezinárodního Olympijského dne. Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

V rámci Olympijského běhu vyběhlo v tento den na různých místech naší republiky 60.000 dětí ve školních závodech. Z naší školy se běhu zúčastnilo 111 žáků ze tříd 6.A, 6.B, 7.A, 7.B a 8.A, kteří byli rozděleni do 4 kategorií – dívky 6.A+6.B, chlapci 6.A+6.B, dívky 7.A+7.B+8.A a chlapci 7.A+7.B+8.A. Žáci měli trasu vytyčenou na cyklostezce u sportovního areálu Vršava.

Vítězkou kategorie mladších dívek se stala Michaela Bézová ze třídy 6.A s časem 4:56 min, na 2. místě doběhla Natálie Havalová ze 6.A (5:25 min) a na 3. místě Alena Lišková ze 6.B (5:35 min).

Vítězkou starších dívek se stala Denisa Lakomá ze třídy 7.A s časem 4:21 min, na 2. místě doběhla Adéla Rafajová ze 7A. (4:35 min) a na 3. místě Elena Grácová ze 7.A (4:40 min).

Mladší i starší dívky běžely jeden okruh cca 1200 metrů.

Vítězem kategorie mladších chlapců se stal Patrik Poslušný ze třídy 6.A s časem 8:00 min, na 2. místě doběhl o krok za ním Jirka Gala z 6.B (8:01 min) a na 3. místě Dominik Žouzelka z 6.A (8:10 min).

Vítězem starších chlapců se stal Matyas Frydrych ze třídy 8.A s časem 6:52 min, na 2. místě doběhl Ondra Ohanka ze 7.B (6:53 min) a na 3. místě Petr Paseka z 7.B (7:39 min).

Mladší i starší chlapci běželi 2 kola – asi 2200 metrů.

První 3 vítězové každé ze 4 kategorií získali věcné ceny a všichni závodníci našeho školního závodu obdrželi účastnický diplom, medaili a zaslouženou zmrzlinu. Počasí nám přálo a sportovní nadšení žákům také nechybělo. Moc všechny chválíme za to, že běželi na hranici svých sil a možností a tento sportovní den si užili s úsměvem na tváři.