Olympijský běh

Naše škola se ve středu 21. června zúčastnila mezinárodního Olympijského dne, jehož historie sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. V rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017 vyběhlo v 10:15 na různých místech naší republiky 50 tisíc žáků ve školních bězích. Z naší školy se běhu zúčastnilo 118 žáků 6. a 7. tříd. Byli rozděleni do 3 kategorií – dívky, chlapci 6.C+7.C a chlapci 6.A+7.A+7.B. Žáci měli trasu vytyčenou na cyklostezce u sportovního areálu Vršava.  Dívky běžely 1 kolo a chlapci 2 kola.

Vítězem kategorie dívek se stala Veronika Horáková ze třídy 7.A s časem 4:05, na 2. místě Aneta Moučková z 6.C (4:12) a na 3. místě Markéta Jurčíková také z 6.C (4:28).

Vítězem kategorie chlapců 6.C+7.C se stal Pavel Kukla ze třídy 7.C s časem 7:49, na 2. místě velmi těsně za ním Alexander Bužek z 6.C (7:50) a na 3. místě Jan Krystek také z 6.C (7:55).

Vítězem kategorie chlapců 6.A+7.A+7.B se stal Filip Chlup ze třídy 7.A s časem 9:00, na 2. místě se umístil Martin Bezděk ze 7.A (9:08) a na 3. místě Michael Syrový ze 7.B (9:23).

Vítězové každé z 3 kategorií získali věcné ceny a všichni závodníci obdrželi účastnický diplom, kartonovou medaili a müsli tyčinku Corny.