Výsledky Olympijského běhu naší školy

Naše škola se ve středu 20. června 2018 zúčastnila mezinárodního Olympijského dne. Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu vyběhlo v tento den v 10:00 na různých místech naší republiky 60.000 žáků ve školních bězích. Z naší školy se běhu zúčastnilo 103 žáků ze tříd 6.A, 6.B, 7.A, 8.A a 8.B.

Žáci byli rozděleni do 4 kategorií – dívky 6.A+6.B, chlapci 6.A+6.B, dívky 7.A+8.A+8.B a chlapci 7.A+8.A+8.B. Žáci měli trasu vytyčenou na cyklostezce u sportovního areálu Vršava.

Vítězem kategorie mladších dívek se stala Denisa Lakomá ze třídy 6.A s časem 4:30 min, na 2. místě o krok za ní doběhla Aneta Holubářová z 6.B (4:31 min) a na 3. místě Adéla Rafajová z 6.A (4:59 min). Mladší dívky běžely jeden větší okruh.

Vítězem kategorie mladších chlapců se stal Oliver Solanský ze třídy 6.B s časem 7:14 min, na 2. místě doběhl Petr Paseka z 6.B (7:44 min) a na 3. místě Ondřej Ohanka z 6.B (8:10 min). Mladší chlapci běželi 2 kola menšího okruhu.

Vítězem kategorie starších dívek se stala Viktorie Zemancová ze třídy 8.B s časem 7:43 min, na 2. místě doběhla Kristýna Klimentová z 8.A (8:09 min) a na 3. místě Jolana Grácová z 8.A (8:26 min). Tyto dívky běžely stejně jako mladší kluci 2 kola menšího okruhu.

Vítězem kategorie starších chlapců se stal Matyas Frydrych ze třídy 7.A s časem 8:37 min, na 2. místě doběhl Luboš Teichmann ze 7.A (8:52 min) a na 3. místě Petr Navrátil z 8.B (9:05 min). Starší chlapci běželi 2 kola většího okruhu.

První 3 vítězové každé ze 4 kategorií získali věcné ceny a všichni závodníci našeho školního závodu obdrželi účastnický diplom, medaili Olympic day a müsli tyčinku Corny.