Orientační běh

Naše škola se každým rokem účastní Zlínské olympiády škol v orientačním běhu. Každý ročník má 4 kola. V každém kole závodníci reprezentují svou školu a jsou rozděleni do kategorií podle věku. Podle toho, jaký mají výsledný čas, získávají body. První, nejrychlejší v dané kategorii, získává 15 bodů. Druhý pak 14 bodů, třetí 13 bodů. Takto sestupně bodování pokračuje až do 15. místa. Body závodníků stejné školy se na závěru kola bez ohledu na kategorii sčítají. Po čtvrtém, posledním, kole se body školy ze všech čtyř kol sečtou a vyhlásí se vítězná škola.

 

Jak to probíhá?

Orientační běh je sport založený na schopnosti orientace v terénu s mapou. Účastníci při příchodu na místo závodu obdrží kontrolní kartičku, do které si budou razit na kontrolách. Minutu před svým startem obdrží mapu, ve které mají zakreslenou svou trasu a jednotlivé kontroly. Mladší účastníci se nemusí bát, že by se ztratily – v případě nejistoty se mohou zeptat kteréhokoliv z pořadatelů – všechny kontroly jsou obsazeny zodpovědnými osobami ochotnými pomoci.

 

Kde se můžete přihlásit?

Přihlásit se můžete u pana Mgr. Vybírala v kabinetě číslo 114 (tělocvičný kabinet v prvním patře). Stačí jej informovat o vašem zájmu vyzkoušet si orientační běh, sdělit mu jméno a třídu, a on Vás před nejbližším známým termínem závodu najde a dohodne se s Vámi.

 

Sportovní klub orientačního běhu Zlín - stránky zde

 

Přehled výsledků našich žáků:

ročník První kolo Druhé kolo třetí kolo čtvrté kolo
2012/2013 zde zde zde zde
2013/2014 zde zde zde zde
2014/2015 zde zde