18. června se žáci 6. ročníku zúčastnili dějepisné exkurze do Archeoskanzenu Modrá, kde probíhal program pro školy s názvem „Týden na Velké Moravě“.

Žáci procházeli areálem skanzenu, kde pro ně byla připravena jednotlivá stanoviště. Zde se dozvěděli řadu informací o běžném životě Slovanů, jejich stravování nebo odívání. V rámci praktických ukázek si děti mohly vyzkoušet dobové zbraně, střelbu z luku a kovářské řemeslo.

Exkurze byla pro žáky vydařeným doplňkem k učivu dějepisu.

Mgr. Aneta Obadalová