Povídání o astronomii

Ve dnech 13. - 15. ledna 2021 se uskutečnila pro školní družinu přednáška o astronomii s panem učitelem Mgr. O. Dudíkem. Děti se aktivně zúčastnily zajímavého vyprávění s promítáním. Dozvěděly se zajímavé informace o Sluneční soustavě, kdo je astronom, kdy a čím se pozorují hvězdy, o planetách a jejich pojmenování, o souhvězdí. Jak se jmenuje nejdůležitější planeta, která je nejbližší planetou Země, že je to Slunce. Pozorovat hvězdy je nejlepší v noci   na neosvětleném místě.

Na závěr jsme své znalosti výtvarně zpracovali. Vyrobili jsme malou Sluneční soustavu a také model Země, Slunce a Měsíce v oddělení p. vych. Halové.

Moc děkujeme panu učiteli Mgr. O. Dudíkovi za velmi pěkné povídání o astronomii. 

   Fotky najdete ve fotogalerii ŠD.                                                   

                                                                          za ŠD S. Halová

 

Sdílet